Osteopata dla dzieci
Osteopatia nie ogranicza się tylko do dorosłych pacjentów, także u dzieci przeprowadzona terapia może przynieść ulgę w różnych dolegliwościach. Skolioza, koślawość czy szpotawość kolan to tylko nieliczne problemy które dotykają najmłodszych pacjentów.
Wady posturalne które nie są w żaden sposób leczone mogą wpłynąć na różne dolegliwości w dorosłym życiu, a po przekroczeniu pewnego wieku zmiany się utrwalają ze względu na zakończenie procesów kostnienia. Wdrożone odpowiednio wcześnie leczenie osteopatyczne całkowicie niweluje problem i pozwala uniknąć w przyszłości konsekwencji zaniedbania.
Jednak wady postawy to nie jedyny problem z którym Osteopatia może sobie poradzić. Bóle wzrostowe pojawiające się w okresie wzmożonego wzrostu mogą być bardzo uporczywe dla dziecka, ograniczać jego aktywność fizyczną a także źle wpływać na samopoczucie. Dobrze dobrana i szybko wprowadzona terapia osteopatyczna znacznie przyspiesza pozbycie się dolegliwości bólowych.
Kiedy udać się z dzieckiem do osteopaty? Oto najczęstsze problemy:
Osteopatia pediatryczna opiera się przede wszystkim na zasadzie, że wszystkie schorzenia bez względu na to czy są duże, czy małe są efektem braku równowagi. Jakiej równowagi? Chodzi o wzajemne powiązanie pomiędzy narządami i więzadłami w organizmie człowieka. Po rozmowie z rodzicami i zebraniu odpowiedniego wywiadu, osteopata dobiera odpowiednią technikę manualną, pracując z wykorzystaniem swoich dłoni. W osteopatii dziecięcej nie używamy ani leków, ani różnego rodzaju chemicznych substancji. Działamy tutaj w pełni nieinwazyjnie!
Osteopata niemowlęcy pracuje w pełni bezpiecznie i uważnie. Sprawdza czy w ciele dziecka nie powstały napięcia wywołane ułożeniem w macicy bądź już samym porodem. Napięcia eliminowane są za pomocą delikatnych technik osteopatycznych. Kiedy możesz wybrać się do osteopaty dziecięcego? Tak naprawdę tutaj nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Już w pierwszym tygodniu życia możesz umówić swojego dziecka do gabinetu osteopatii.
- Skolioza,
- Koślawość i szpotawość kolan,
- Płaskostopie,
- Kolki,
- Problemy trawienne oraz zaparcia,
- Wzmożone napięcie mięśniowe,
- Obniżony tonus mięśniowy,
- Choroba Osgood-Schlattera,
- Bóle wzrostowe.